Oxygenoterapia

Metóda oxygenoterapie sa používa v lekárstve i bežnom živote už niekoľko rokov. Je známe, že pokiaľ je kyslík vdychovaný v koncentrácii vyššej ako je prítomný vo vzduchu, stúpa počas tejto doby i koncentrácia kyslíku v krvnej plazme.
Zvýšenie parciálneho tlaku kyslíku v krvi vedie ku zvýšeniu prietoku krvi kapilárnym riečišťom, a tak i k lepšej dodávke kyslíka tkanivu. Niektoré problémy ako poruchy pamäte, zníženie výkonu, spomalené reakcie, kvalita zraku a sluchu, rovnako ako aj migrény alebo predčasné starnutie, sú často dávané do súvislosti s nedostatočným prekrvením organizmu. Zvýšenie dodávky kyslíka tkanivu, zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje rast a regeneráciu. Oxygenoterapiou sa zlepší prevencia niektorých ochorení, podporí sa hojenie, zvýši sa mentálna a fyzická kapacita, skvalitní sa mikrocirkulácia a v neposlednej rade sa celkovo zlepší stav pleti. Kyslík je pohonná látka v živote. Pretože kyslík sa nedá v organizme skladovať, musíme zaistiť jeho pravidelný prísun. To je zaistené dýchaním. V pľúcach sa kyslík dostáva do krvi a pomocou obehového aparátu do orgánov celého tela. V kapilárach sa kyslík presúva do buniek, kde dochádza k procesom vyrábajúcim energiu. Ak je v tele nedostatok kyslíku, je v tele i nedostatok energie.

K čemu oxygenoterapia?

Intenzívny prísun kyslíku môžeme dodať kapiláram i aplikáciou vysoko koncentrovaného kyslíku priamo na pleť. Deje sa to pomocou špeciálnych aplikátorov.
Pri oxygenoterapii čiže vdychovaní zvlhčeného kyslíka je doporučená frekvencia podávania minimálne 5x - 10x. Terapia navodzuje pocity celkového zkľudnenia, zlepšenia dychu a ústupu únavy. Význam vdychovania koncentrovaného kyslíka spočíva v spomalení procesu telesného a duševného stárnutia, pôsobí priaznivo na psychiku, posilňuje imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, znižuje nepriaznivé dopady zlých ekologických podmienok na zdravie. Je indikovaný pri liečbe ochorenia srdca a obehového systému, pri diabetických komplikáciach, a pod. Vhodné pri ochoreniach dýchacích ciest, k zlepšeniu prekrvenia a proti únave.. Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.
OXYGENOTERAPIU - odporúčame pri astme, bronchitíde, angíne pectoris, ischémii. Zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, výkonnosť svalov i mozgu, pomáha prekonať vyčerpanosť, zvýšenie imunity voči virózam a zlepšuje pamäť.

Sport a oxygenoterapia

Každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka a tým aj energie je príčinou mnohých chorobných stavov a vedie ku vzniku zdravotných problémov a ochorení.

Účinky oxygenoterapie

• Priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu
• Zvýšiť fyzickú a psychickú výkonnosť
• Urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby
• Priaznivo ovplyvniť liečbu ochorení centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorení tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu
• Preventívne pôsobiť proti nádorovým ochoreniam
• Zmierniť nežiaduce účinky farmakoterapie
• Zvýšiť kondíciu pred veľkou plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím
• Spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy

 

AK zvýšite obsah kyslíku vo vdychovanom vzduchu zväčšujete kvalitu svojho života, zvyšujete fyzickú a mozgovú aktivitu, spomaľujete starnutie čiže si predlžujete život.